فرزانه ابروانی

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا معمولا به دو صورت صادر می شود:

۱- ویزای تک ورودی یا Single Entry 

 ویزای توریستی برای متقاضیان ایرانی معمولا یا به صورت تک ورودی و به مدت درخواست متقاضی یا به صورت چند ورودی و به مدت ۵ سال (یا پایان مهلت پاسپورت) صادر میشود. بر اساس قانون کلی، حداکثر زمانی که یک توریست می تواند بدون خروج از کانادا در این کشور بماند ۶ ماه است. نکته قابل توجه برای دارندگان ویزای توریستی کانادا این است که داشتن ویزای بازدید از کانادا به معنی داشتن اجازه ورود به این کشور نمی باشد. بلکه افسر مهاجرت در هنگام ورود به خاک کانادا باید تشخیص دهد که ماهیت حضور فرد در کانادا موقت خواهد بود و متقاضی بازدید از کانادا، قصد ماندن در کانادا پس از ویزای کوتاه مدت را ندارد.

۲- ویزای چند ورودی یا Multiple Entry

متقاضیانی که دارای ویزای چند ورودی توریستی کانادا هستند، از تاریخ شروع تا پایان تاریخ ویزای درج شده در پاسپورت خود امکان سفر به کانادا را خواهند داشت. در هر بار ورود به کشور کانادا شما می توانید تا سقف ۶ ماه در کانادا بمانید که البته تمدید این ۶ ماه از داخل خاک کانادا به داشتن دلیل قانع کننده نیاز خواهد داشت. در صورتی که دلیل قانع کننده نداشته باشید، ملزم به ترک خاک کانادا هستید ولی می توانید بلافاصله پس از ترک خاک کانادا (مرز) دوباره وارد کانادا شده و ۶ ماه دیگر در کانادا باشید. پس در هر ورود، متقاضی مجاز به ماندن حداکثر ۶ ماه می باشد. ولی برای تعداد روزهایی که در هر سال یا در طول مدت ویزا در کانادا هستید، هیچ محدودیتی وجود ندارد.

سفر به کانادا  می تواند به دلایل مختلف به شرح زیر باشد:  

  • تعطیلات     
  •  دیدار خانواده         
  • کسب و کار یا همان ویزای تجاری کانادا
 
نکات مهم در مورد ویزای بازدید کانادا

متقاضیان ایرانی برای اخذ ویزای توریستی کانادا، نیاز به انجام آزمایشات پزشکی ندارند. البته در مواردی خاص و در صورتی که به کشورهای خاصی در بازه یک سال قبل از درخواست ویزای توریستی کانادا سفر کرده باشید، ممکن است انجام آزمایشات پزشکی برای ویزای کانادا درخواست شود.

– در صوت داشتن برخی مشکلات پزشکی و سوء پیشینه، امکان عدم دریافت ویزای کانادا وجود خواهد داشت.

– شخص بازدید کننده از کانادا باید بتواند اثبات کند که از نظر مالی توان زندگی و اقامت در مدت زمان حضور در کانادا را دارد.

– متقاضیان ایرانی برای اخذ ویزای توریستی کانادا، نیاز به انجام انگشت نگاری سفارت کانادا یا همان بیومتریک را دارند. هم اکنون سفارت کانادا در تهران، فعال نمی باشد و متقاضیان باید به کشورهایی که این خدمات را ارائه میکنند، مراجعه نمایند.

خدمات شرکت مهاجرتی ابروانی
  • مشاوره برای انتخاب برنامه مهاجرتی
  • تحلیل و تشریح واقع بینانه مزایا و معایب برنامه های مختلف

  • مطلع نمودن همه جانبه متقاضی از برنامه مورد نظر

  • آماده سازی کلیه مدارک مورد نیاز متقاضی و اقدام در جهت اخذ ویزای مورد نظر

  • تهیه Money Order، پرداخت های اعتباری و خدماتی از این قبیل جهت پرداخت هزینه های مورد نیاز

  • آماده سازی متقاضی جهت شرکت در مصاحبه مربوطه (در صورت وجود مصاحبه)، نامه نگاری با سفارت مربوطه در جهت پیگیری موارد در حال انجام و ارائه گزارش شفاف به متقاضیان محترم

شما دوستان عزیز میتوانید برای ارزیابی رایگان خود فرم ارزیابی زیر را تکمیل نموده و کارشناسان ما پس از بررسی شرایط شما با شما تماس خواهند گرفت.

دفتر آمریکا
دفتر کانادا
دفتر ایران

Canada Office Address:    7191 Yonge St #1112, Thornhill, ON L3T 0C4, Canada

USA Office Address:     23 Corporate PlazaNewport Beach, CA 92660, USA