سطوح مختلف تحصیلی در کانادا

سطوح مختلف تحصیلی در کانادا

انتخاب سطح تحصیلی و برنامه آموزشی مناسب یکی از مهمترین عوامل در موفقیت تحصیل در کانادا می باشد. قانون اساسی کشور کانادا به هر استان و منطقه ای اجازه می دهد تا برنامه اموزشی خاص خود را ارایه دهد. علیرغم تفاوت های منطقه ای، کالج ها و دانشگاه های کانادا، اصطلاحات مشابهی را برای توصیف مسیر و مدارک رایج استفاده می کنند. طول و ترکیب این برنامه ها، تأثیری مستقیم بر شرایط دانشجویان برای فرصت های اشتغال و مهاجرت در کانادا دارد

Read More

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی در کانادا

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی در کانادا

بسیاری از دانشجویان بین المللی که تحصیلات دانشگاهی خود را را در کانادا به اتمام می رسانند ، مایل به اقامت و کسب تجربه در کانادا هستند.

هنگامی که دانشجویان تحصیلات خود را در یک برنامه اموزشی در یک موسسه آموزشی معتبر کانادایی به پایان رسانده اند، می توانند برای درخواست مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی اقدام کنند که این مجوز به آنها اجازه کار کردن در کانادا را می دهد. اداره مهاجرت، پناهندگی وشهروندی کانادا در تلاش برای حفظ دانشجویان بین المللی این برنامه را اجرا می کند.طبق این قانون، فارغ التحصیلان بین المللی می توانند اجازه کار سه ساله درکانادا را بدست آورند و همچنین آنها می توانند برای هر کارفرمای کانادایی در هر صنعتی کار کنند. علاوه براین، آنها نیازی به پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای کانادایی در زمان درخواست ندارند.

Read More

کار همزمان با تحصیل در کانادا

کار همزمان با تحصیل در کانادا

کار همزمان با تحصیل در کانادا

دانشجویان خارجی / بین المللی با مجوز تحصیلی معتبر می توانند در هنگام تحصیل در کانادا در داخل  یا خارج از دانشگاه کار کنند.

دانشجویان بین المللی می توانند بدون داشتن مجوز کار به مدت 20 ساعت در هفته درطول برنامه آموزشی و همچنین به صورت تمام وقت در زمان تعطیلات  مانند تعطیلات زمستانی و تابستانی و یا تعطیلات بهار مشغول به کار شوند. برای کار حین تحصیل دانشجویان بایستی:

·      دارای مجوز تحصیل معتبر باشند.

·      در یک موسسه آموزشی در سطح آموزشی بعد از دبیرستان مشغول به تحصیل باشند و یا در کبک در دبیرستان مشغول گذراندن یک برنامه حرفه ای باشند.

·      در سطح و رشته تحصیلی تعیین شده توسط موسسه آموزشی خود بمانند.

·      در یک برنامه آموزشی علمی، شغلی یا حرفه ای مشغول به تحصیل باشند که در نهایت موفق به دریافت یک مدرک، دیپلم یا گواهی شوند و این دوره آموزشی حداقل باید شش ماه طول بکشد.

دانشجویان بین المللی به محض واجد شرایط نبودن برای اجازه کار در حین تحصیل باید شغل خود را ترک کنند (به عنوان مثال اگر دیگر دانشجوی تمام وقت یک دوره آموزشی نیستند) مگر اینکه  اقدام به درخواست اجازه کار کرده باشند.

Read More

راههای کسب اقامت دایم بعد از تحصیلات

راههای کسب اقامت دایم بعد از تحصیلات

بسیاری از برنامه های انتخاب استانی و سایر برنامه های مهاجرتی دانشجویان را تشویق می کنند تا پس از اتمام تحصیلات خود در کانادا بمانند.

پس از اتمام تحصیلات در کانادا،  دولت کانادا راههایی را امکان پذیر نموده است که دانشجویان بتوانند درآنجا اقامت گزینند، تجربه کاری به دست آورند و درپیشرفت اقتصاد و فرهنگ کشور کانادا سهیم باشند. بسیاری از فارغ التحصیلان ابتدا مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی را دریافت می نمایند و پس از آن برای اخذ اقامت دایم درخواست می کنند. پرکاربردترین برنامه های مهاجرتی برای فارغ التحصیلان بین المللی جهت اخذ اقامت دایم کانادا به این قرار می باشد:

·      تجربه کار کانادایی

·      تجربه کار کبکی

·      برنامه های انتخاب استانی

 

Read More

سوالات متداول ویزای تحصیلی کانادا

سوالات متداول ویزای تحصیلی کانادا

شمار دانشجویان بین المللی که در کانادا تحصیل می کنند، بیش از سیصد هزار نفر است و این رقم هر روزه در حال رشد است. بسیاری از دانشجویان به دلیل مزیت های خاصی که کانادا  نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته دارد، کانادا را برای تحصیل انتخاب می کنند. افرادی که در کانادا تحصیل می کنند،  از تحصیلات با کیفیت بالا و قابل قبول از لحاظ بین المللی برخوردار هستند و آنها را برای تحصیلات حرفه ای در کانادا یا خارج از کشور آماده می کنند. با این حال هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا به طور کلی پایین تر از سایر کشورهای توسعه یافته می باشد.


Read More

شما به آسانی میتوانید از روی وبسایت اقدام به تعیین وقت مشاوره کنید

شما به آسانی میتوانید از روی وبسایت اقدام به تعیین وقت مشاوره کنید

شما عزیزان میتوانید از طریق مشاهده ویدئو زیر با نحوه تعیین وقت مشاوره تلفنی با فرزانه ابروانی آشنا شوید. در صورت داشتن هرگونه سوال لطفآ با شماره تلفن های زیر با ما در تماس باشید.

Read More