پذیرش در موسسات آموزشی کانادا

 
abravani school
 

فرم ارزیابی آنلاین

نوشتن درخواست پذیرش به یکی از برنامه های آموزشی کانادایی یکی از گامهای ضروری در گرفتن پذیرش دانشگاه می باشد. در حالی که الزامات و مراحل دقیق پذیرش در موسسات آموزشی گوناگون متفاوت است، در هنگام تهیه درخواست پذیرش، باید به نکات زیر توجه کرد. برای اخذ یک نامه ی پذیرش، یک دانشجوی بالقوه  ابتدا باید درخواستی برای یک موسسه ی معتبر آموزشی ارسال کند


الزامات زبانی

دو زبان رسمی کشور کانادا زبان انگلیسی و فرانسوی هستند. برای شرکت در برنامه های آموزشی، اکثر موسسه های آموزشی انگلیسی زبان از دانشجویانی که انگلیسی زبان اصلی آنها نیست درخواست قبولی در آزمون ارزیابی سطح زبان انگلیسی مانند تافل و آیتلس می کنند و یا از انها درخواست می کنند که در کلاسهای زبان انگلیسی آنها یا موسسات آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم شرکت کنند.


شرایط ورود

هیچ آزمون ورودی در کانادا برای تحصیلات پس از دوره متوسطه وجود ندارد. هر موسسه آموزشی استانداردهای پذیرش خود را دارد و شرایط هر متقاضی را به صورت جداگانه ارزیابی می کند. فرد متقاضی بایستی تایید کند که شرایط برنامه آموزشی مورد نظر خود قبل از ارسال درخواست پذیرش را دارد. متقاضیان میتوانند از طریق تماس با موسسه آموزشی مربوطه یا وبسایت آن اطلاعات بیشتری دریافت نمایند


مهلت درخواست

مهلت درخواست پذیرش در موسسه های آموزشی مختلف متفاوت است و  بعضی موسسات تنها در زمانهای خاصی از سال درخواست های پذیرش را قبول می کنند. بعد از ارسال درخواست پذیرش، جواب آن ممکن است بین چهار تا شش ماه طول بکشد. بنابراین بایستی در زمان کافی قبل از شروع برنامه آموزشی درخواست خود را ارسال نمایید تا زمان کافی برای گرفتن مجوز تحصیل و سفر به کانادا داشته باشید. این فرایند ممکن است بین هشت تا پانزده هفته طول بکشد. بهتر است که ازحدود یک سال قبل شروع به جمع آوری اطلاعات و مدارک لازم نمایید


سال تحصیلی

سال تحصیلی معمولا از ماه سپتامبر آغاز و در ماه می پایان می پذیرد. بعضی از مدارس دارای سیستم آموزشی یک ترمی یا سه ماهه هستند و همه دوره ها حتی در تابستان نیز ارایه می شوند. سایر مؤسسات ممکن است در ماه های تابستان انتخاب دروس و برنامه ریزی محدودتری را ارائه دهند و اغلب ثبت نام برای دوره های تابستانی نیز اختیاری است. بعضی از برنامه های آموزشی تنها در ماه ژانویه شروع می شوند.


خواندن زبان انگلیسی یا فرانسوی به عنوان زبان دوم

دانشجویان بین المللی که زبان فرانسه یا انگلیسی را به عنوان زبان دوم در یک موسسه خصوصی در کانادا می خوانند می توانند برای اگاهی از کیفیت این برنامه ، وبسایت زبان های کانادا را مطالعه کنند. این سازمان ارزیابی کیفی مدارس آموش زبان در سراسر کانادا را ارائه می دهد و همچنین لیست برنامه های تأیید شده و اعضای آنها را ارائه می دهد.


شناخت برنامه و موسسه آموزشی

در کانادا، دولت های ایالتی و محلی مسئول آموزش و پرورش هستند. از طریق قوانین ایالتی، کالج ها تنظیم و تعیین می شوند و دانشگاه ها حق اعطای درجه دارند. دانشجویان بین المللی باید در یک موسسه آموزشی معتبر تحصیل کنند که قوانین آن توسط ایالتی که موسسه در آن واقع شده است تنظیم می شود. پیش از درخواست پذیرش به موسسه، متقاضیان باید بررسی کنند که آیا موسسه مربوطه یک مدرسه آموزشی معتبر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فهرست موسسات آموزشی معتبر در هر ایالت به فهرست موسسات آموزشی معتبر مراجعه نمایید.


آموزش از راه دور

افرادی که به دلایل گوناگون قادر به رفتن به کانادا برای تحصیلات دانشگاهی نیستند میتوانند از برنامه های آموزشی آنلاینی که دانشگاهها یا کالج های کانادا ارایه می دهند استفاده کنند.در این دوره ها افراد می توانند پیش از ورود به کانادا مدرک دیپلم یا گواهی شرکت در این دوره ها را دریافت کنند. با تکمیل این دوره ها، دانشجویان میتوانند برای ادامه دومین یا سومین سال تحصیلی خود در کانادا حضور یابند.


کمک مالی

افرادی که برای تحصیل خود در کانادا به کمک مالی نیاز دارند، به عنوان اولین قدم، باید با اداره شهروندی کشور خود تماس بگیرند. ممکن است بورس تحصیلی، وام های کم بهره و یا سایر فرصتهایی که متقاضی واجد شرایط آن است وجود داشته باشد. علاوه بر این، اداره کمک مالی دانشگاه یا کالجی که مایل به حضور در آن هستید، ممکن است مایل به کمک به شما باشد. برخی موسسات نیز دارای شرایط مالی مناسب برای کمک به دانشجویان بین المللی هستند. برای انتقال اعتبارات از یک دانشگاه به کالج یا دانشگاه دیگر متقاضی باید با دانشگاه یا کالج کانادایی که قصد دارد به آن اعتبارات را انتقال دهد تماس بگیرد زیرا هر موسسه آموزشی قوانین خاص خود برای انتقال اعتبارات را دارد. موسسه فعلی دانشجو ممکن است که با موسسات تعیین شده ای قرارداد انتقال اعتبار داشته باشد.


درخواست

پس از انتخاب یک دانشگاه یا کالج در کانادا، متقاضی می تواند به وبسایت این موسسه مراجعه کند یا برای دریافت اطلاعات در مورد چگونگی درخواست، با اداره پذیرش موسسه تماس بگیرد. بسیاری از موسسات درخواست های پذیرش را به صورت الکترونیکی دریافت می کنند. به طور کلی، یک فرد متقاضی در مدت چهار تا شش ماه پس از ارسال درخواست پذیرش، جواب درخواست پذیرش خود را دریافت می کند.