abravani start up visa canada.jpg
 

ویزای ستارت آپ کانادا 

 
 

استارت اپ ویزا (Start-up Visa) نوع جدید ویزایی است که کانادا و تعدادی دیگری از کشورها مثل فرانسه، هلند، شیلی و .. برای جذب استارت اپ ها و شرکت های دانش بنیان به فضای کسب و کار خودشون در نظر گرفتند. کانادا بهترین نوع ویزا یعنی ویزای اقامت دائم را برای دارندگان شرایط Start-up اراپه میکند. شرایط لازم جهت واجد شرایط بودن برای این نوع ویزا عبارت است از:

· داشتن حداقل نمره ۵ آزمون IELTS

· داشتن حداقل سرمایه لازم برای زندگی یک ساله در کانادا (حدود 12 هزار دلار کانادا برای یک نفر)

· سهم حداقل 10 درصد از کل سهام استارت اپ

· یافتن یک سرمایه گذار در کشور کانادا

از بین این شرایط، مهمترین مورد شرط آخر میباشد. متقاضیان باید یک سرمایه گذار از بین لیستی که دولت کانادا تعیین میکند پیدا کرده و آنها را متقاعد به سرمایه گذاری روی پروژه Start up کنند. این سرمایه گذاری به 3 صورت خواهد بود:

۱- در صورتی که شرکت سرمایه گذار Incubator یا همان مرکز رشد باشد٫ نیازی به سرمایه گذاری مالی توسط شرکت یاد شده نبوده و تنها اعلام حمایت از Start Up کافی میباشد. شرکت یاد شده میتواند توسط امضاء حمایت نامه میتواند پشتیبانی خود را اعلام کند.

۲- در صورتی که شرکت سرمایه گذار Angel Investor باشد٫ حداقل میزان سرمایه مورد نیاز ۷۵ هزار دلار بوده و همچنین نیازمند نامه اعلام حمایت از سوی شرکت یاد شده می باشید.

۳- در صورتی که شرکت سرمایه گذار Venture Capital باشد٫ حداقل میزان سرمایه مورد نیاز ۲۰۰ هزار دلار بوده و همچنین نیازمند داشتن نامه حمایت از شرکت مذبور خواهید بود.

گروه مهاجرتی فرزانه ابروانی با دسترسی به گروه مختلف تجاری امکان معرفی شرکت و عقد قرارداد کاری را برای شما عزیزان دارد. برای شروع ارزیابی رایگان لطفآ فرم زیر را تکمیل بفرمایید. تیم ما اطلاعات شما را بررسی کرده و در اولین فرصت با شما تماس خواهد گرفت. 

گروه مهاجرتی فرزانه ابروانی با دسترسی به گروه مختلف تجاری امکان معرفی شرکت و عقد قرارداد کاری را برای شما عزیزان دارد. برای شروع ارزیابی رایگان لطفآ فرم زیر را تکمیل بفرمایید. تیم ما اطلاعات شما را بررسی کرده و در اولین فرصت با شما تماس خواهد گرفت.


جزییات سرمایه‌گذاری

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (CIC) تعدادی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز، گروه‌های سرمایه‌گذاری انجل (angel) و سازمان‌های پرورش کسب و کار را برای مشارکت در برنامه ویزای استارت‌آپ تعیین کرده است. متقاضیان موفق ملزم به تامین حداقل سرمایه‌گذاری برای استات‌آپ کانادایی خود هستند. اگر این میزان به وسیله صندوق سرمایه‌گذاری کانادا تعیین شود باید حداقل ۲۰۰ هزار دلار باشد. اگر به وسیله گروه سرمایه‌گذار انجل حاصل شود باید حداقل ۷۵۰۰۰ دلار باشد. متقاضیان ملزم نیستند تا پول شخصی خود را سرمایه‌گذاری کنند. اگر استارت‌آپ کانادایی آن‌ها ناموفق بود، افرادی که از طریق این برنامه اقامت دائم دریافت کردند، وضعیتشان همچنان به عنوان مقیم دائم باقی خواهد ماند.

شواهد تعهد

به منظور اثبات اینکه متقاضی از جانب صندوق سرمایه‌گذاری، گروه سرمایه‌گذاری انجل و یا سازمان پرورش کسب و کار حمایت می‌شود، سازمان سرمایه‌گذار باید مستقیما گواهی تعهد تکمیل شده‌ای را به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا ارسال نماید. این سند شامل اطلاعاتی درمورد قرارداد میان متقاضی و سازمان سرمایه‌گذار است. هدف آن خلاصه‌سازی جزییات مربوط به تعهد میان سازمان سرمایه‌گذار ئ متقاضی است.

علاوه بر آن، متقاضی از سازمان سرمایه‌گذاری نامه پشتیبانی دریافت می‌کند که برای ارسال درخواست اقامت دائم خود به آن نیاز خواهد داشت. اگر دو یا چند متقاضی بخشی از کسب و کار شان یکسان باشند، تعهد سازمان سرمایه‌گذاری به یک یا چند فرد مهم که درحال دریافت اقامت دائم خود هستند مشروط می‌شود. فرد منتخب شخصی است که به وسیله سازمان سرمایه‌گذار مستقیماً به عنوان لازمه ی کسب و کار شناخته شده است. اگر به هر دلیلی  درخواست شخص ضروری یا مهم رد شود، درخواست های دیگران که در گواهی تعهد نیز موجود است، نیز رد خواهد شد


پشتیبانی سازمانهای گوناگون

متقاضیان میتوانند مورد حمایت سازمانهای خاصی که به آنها سندیکا گفته می شوند قرار گیرند. در این مورد، تمامی اشخاص درگیر باید مورد شناسایی قرار گیرند. سازمانهای تعیین شده با هم یک گواهی تعهد به سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا ارایه میدهند و همچنین نامه پشتیبانی به متقاضی داده می شود

مبلغ سرمایه گذاری یک شرکت مشارکتی سرمایه گذاری در هنگام سرمایه گذاری در یک شرکت باید حداقل 200 هزار دلار باشد. اگر کسب و کار مورد حمایت یکی از گروههای تعیین شده اما نه گروه مشارکتی سرمایه گذاری باشد، حداقل مبلغ کل سرمایه گذاری که باید در آن کسب و کار سرمایه گذاری شود، 75 هزار دلار است.

 

فرایند بررسی همکار

به منظور ممانعت از تقلب، فرآیند بررسی همکار اعمال می‌شود. اینکار برای حصول اطمینان از قانونی بودن معامله صورت گرفته بین سازمان سرمایه گذار و کارآفرین خارجی صورت می‌گیرد. ممکن است افسر اداره مهاجرت به وسیله یک جدول ارزیابی همکار ارزیابی مستقلی انجام دهد. این جدول‌ها به وسیله انجمن‌های صنعتی که نشان دهنده نوع سازمان سرمایه‌گذاری متعهد هستند ایجاد شده است. برای مثال، برای گروه سرمایه‌گذار انجل، سازمان ملی سرمایه انجل مسئول ایجاد این جدول بررسی همکار خواهد بود.

در مقابل، اگر گروه متعهد صندوق سرمایه‌گذاری باشد، انجمن سرمایه‌گذاری و سرمایه دار خصوصی مسئول خواهند بود. اگر افسر اداره مهاجرت باور داشته باشد که ارزیابی همکار به تصمیم‌گیری کمک می‌نماید این ارزیابی همکار انجام می‌شود و می‌تواند به صورت تصادفی صورت گیرد. ارزیابی انجام شده به وسیله جدول ارزیابی همکار تنها قیود موردنظر افسر اداره مهاحرت را درنظر نمی‌گیرد. ارزیابی همکار تایید می‌کند که سازمان سرمایه‌گذار بررسی‌های مناسب را مطابق با استانداردهای صنعت انجام داده است. ارزیابی همکار در مورد امکان اجرا یا احتمال موفقیت درخواست مورد بحث نظری ارائه نخواهد داد.

• سازمان همکار میزان دقت سازمان مربوطه را بررسی می کند و تضمین می کند که این شرکت در کانادا تاسیس شده است یا خواهد شد.

• تضمین میکند که مالکیت کسب و کار تایید شده است و نیازهای برنامه را براورده خواهد ساخت.

• تضمین می کند که سازمان های تعیین شده، قابلیت کسب و کار مدل پیشنهادی را مورد بررسی قرار داده اند، تیم مدیریتی کسب و کار را ارزیابی کرده و مالکیت مالکیت معنوی را تأیید کرده است؛

• اطمینان حاصل می کند که تمرکز کسب و کار بر روی محصول و خدمات بالقوه با رشد بالاست .

در نتیجه ی این برنامه آزمایشی، هر ساله حداکثر ۲۷۵۰ درخواست بررسی می‌شوند. علاوه بر این، دوره برنامه محدودیت پنج ساله دارد. اگر این برنامه آزمایشی ثابت کند که موفقیت آمیز است، ممکن است دولت برنامه ویزای استارت‌آپ دائم را پیش از پایان دوره ۵ ساله ایجاد کند.

 

 

گروه مهاجرتی فرزانه ابروانی با بهره گیری از تیم مجرب آمادگی خدمات رسانی به شما مشتریان عزیز میباشد. برای شروع ارزیابی رایگان لطفآ فرم زیر را تکمیل بفرمایید. تیم ما اطلاعات شما را بررسی کرده و در اولین فرصت با شما تماس خواهد گرفت.

اطلاعات ارائه شده دراین سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود.

 
 

دفتر کانادا